Windows 10 ja mis edasi?

Läbi aastate olen kasutan oma arvutis operatsioonisüsteemina Mircrosoft Windowsi. Peamiselt on ja oli selleks põhjuseks see, et Microsoft Windowsi operatsioonisüsteem toetab mängimist ja väga palju erinevaid tarkvarasid. Ehk kui luuakse mingi uus mäng või tarkvara siis igaljuhul luuakse see ka niinimetatud pc platvormile. Linuxi põhjale luuakse ka mänge ja tarkvarasid aga saab väita, et ikkagi oluliselt väiksemas mahus kui pc põhjale. Ja eks tarkvarade ja mängude arendajad soovivad ju samuti oma töö eest raha teenida. Raha teenida tähendabki, et tarkvara peab olema nähtav võimalikult suurele kasutajaskonnale.

Mingu arvutikasutamise aeg ulatus aegadesse kui operatsioonisüsteemiks oli veel windows 3.1. See oli üks esimesi selliseid graafilisi keskkondasid, kus peamiseks töövahendiks oli hiir mitte klaviatuur. Kogu tehnoloogia arenguga arenes ka tarkvara. Windows 3.1-st on saanud juba windows 10. Windows 10 on tõenäoliselt ka ajas muutuv operatsioonisüsteemi versioon. Arvan, et mõne aasta pärast on väljas juba windows 15 vms. Funktsioonid on ju tegelikult ajas suhteliselt sarnaseks jäänud. On lihtsalt ilusamaks ja mugavamaks asjad läinud. Suur muutus windows 10 puhul on minu arvates see nii-nimetatud pilve liikumine. Kõik oma dokumendid ja meediafailid saab pilve laadida. Mis tagab andemte säilimise ka siis kui arvutiga midagi juhtub. Samuti aitab see oluliselt kaasa failide jagamisele meeskonnaga või mõne tuttavaga.

Ilmselt see ongi suund. Maailm liigub pilve. Arvutitel kaob vajadus informatsiooni ise talletada. Kui juba ennustada siis täiega. Minu arvates kaovad ka varsti sellised klassikalised arvutid. Arvuti resurss on samuti pilves. Inimeste käes hakkab olema lihtsalt lihtne ja väike uue põlvkonna arvuti ehk masin, mis ainult ühendab teda pilve. Igaljuhul ootan seda väga 🙂