Kuidas valida tööriideid?

Teostades välitöid on oluline kanda kvaliteetseid tööriideid. Tööriided peaksid kaitsma töötajat nii külma kui ka ohtude eest, mis kaasnevad välitöödega. Millised omadused siis peaksid olema kvaliteetsetel tööriietel.

Vastupidavus aitab säästa rahakotti. Riided, mis kergesti purunevad ei ole kõlbulikud välitöödeks. Kergesti purunevaid riided peaks pidevalt parandama või siis hoopis üldse asendama. Vastupidavuse elementideks on õmblused, riide materjal ja kihid. Õmblused peaksid olema teostatud silmas pidades raskeid tingimusi. Tuleks kasutada tugevat niiti ja kvaliteetset õmblemise meetodit. Materjal peaks olema samuti tugev. Lisaks siis soovitavalt kihilised materjalide süsteemid, kus suuremad kulumise kohad on kaetud mitmete kihtidega. Ehk siis kulumiskindlus on ka tähtis.

Lisaks on oluline kuidas tööriided peavad vastu ilmastikule. Tuul, vihm, lumi, päike – kõik need elemendid on teatud oludes tööd takistavad tegurid. Kui tööriietus ei kannata vett ja muutub kohe märjaks, halvab see ka koheselt töötegija. Töötaja produktiivsus langeb ja samuti võib töötaja külemtuda. Tuulepidavus on samuti tähtis. Kui tööriietus peab ilusti tuult kinni annab see suurepärase eelise töötajale oma tööd korralikult teostada. Päike teatud olukordades on ka element, millega peab arvestama. Liigne päike ja viletsad tööriided võivad kokku põhjustada päikesepõletust ja hullemal juhul isegi päikesepiste.

Viimaseks oluliseks elemendiks on turvalisus. Kuidas tööriiete loomisel on arvestatud töötaja turvalisusega. Kas tööriietes on kaitsvaid elemente nagu põlvede kaitse, küünarnukkide kaitse ja muud sarnased elemendid kasutusel. Kas tööriided on tulekindlad ning kas nad on kõrgendatud nähtvusega näiteks helkurribadega või muu sarnase tehnoloogiaga.

Igaljuhul ennem tööriiete ostmist tasub läbi mõelda, mis olukordades töötaja viibib. Kaaluda tuleks kolme põhilist elementi: kvaliteetsus, mugavus ja turvalisus.